İsmail Necati Efendi Öğrenci Yurdu KYK Karabük

İsmail Necati Efendi Öğrenci Yurdu KYK Karabük yurdu 1905 öğrenci kapasitesine sahiptir.

2016 yılında faaliyete geçen yurt Safranbolu – Karabük – Kastamonu yol ayrımında bulunmaktadır. Safranbolu’ya yaklaşık 1 km, Karabük Üniversitesi kampüsüne ise 4 km mesafededir.

Karabük – Kastamonu şehirlerarası karayolu üzerinde bulunan İsmail Necati Efendi Öğrenci Yurdu, ilk zamanlarda yaşanan ulaşım sorunları nedeniyle oldukça eleştirilmiştir. Günümüzde ulaşım sorunu tamamıyla çözülmüştür.

KYK Karabük İsmail Necati Efendi Öğrenci Yurdu öğrencilerin en çok tercih ettiği mekanların bulunduğu 100.Yıl mahallesine oldukça yakındır.

İsmail Necati Efendi Öğrenci Yurdu Safranbolu ilçe Karıt köyü mevkisindedir. Yakınlarında yerleşim yeri olarak Saka Koru Evleri sitesi Safranbolu Küçük Sanayi Sitesi bulunmaktadır.

İsmail Necati Efendi Öğrenci Yurduna Nasıl Gidebilirsiniz?

Karabük’e (Ankara, İstanbul) Eskipazar yönünden gelindiğinde şehir girişinden sağa dönülüp Kastamonu yolunu takip etmeniz gerekmektedir.Yenice tarafından geldiğinizde hiçbir yöne sapmadan devam ediniz.
Şehir girişinden yaklaşık 3 km gidildiğinde sağ tarafta Karabük Üniversitesi Kampüs alanını ve sol tarafta Karabük Emniyet Müdürlüğünü göreceksiniz.
Işıkların bulunduğu bu kavşaktan Kastamonu yolu istikametine doğru ilk çıkıştan sağa yöneleceksiniz ve herhangi bir yöne dönmeden yaklaşık 4 km devam edeceksiniz.
Yol üzerinde Ramsey Konfeksiyon Fabrikasını ve Safranbolu Küçük Sanayi Sitesini göreceksiniz. Safranbolu Küçük Sanayi Sitesini gördüğünüzde 200 metre ileride sol tarafta İsmail Necati Efendi Öğrenci Yurdu görünecektir.
İlerideki kavşaktan tekrar Karabük istikametine dönüp İsmail Necati Efendi Öğrenci Yurdu alanına girebilirsiniz.

Kastamonu istikametinden geldiğinizde Karabük yoluna döndüğünüz zaman İsmail Necati Efendi Öğrenci Yurdu sağ tarafınızda kalacaktır.

Bartın tarafından geldiğinizde Safranbolu kavşağından Kastamonu yoluna dönün. 43 km sonra Safranbolu – Kastamonu yol ayırımına geleceksiniz. Sola dönüp Kastamonu istikametine devam edin ve yaklaşık 800 metre sonra İsmail Necati Efendi Öğrenci Yurdu sağ tarafınızda yer alacaktır. Karabük istikametine dönüp İsmail Necati Efendi Öğrenci Yurdu alanına girebilirsiniz.

Adres

Adres:

İsmail Necati Efendi Öğrenci Yurdu 78600 Karıt Köyü/Safranbolu/Karabük

E-posta:

-

Rotamı Planla

Çalışma Saatleri

Pazartesi

07:00 - 23:00

Salı

07:00 - 23:00

Çarşamba

07:00 - 23:00

Peşembe

07:00 - 23:00

Cuma

07:00 - 23:00

Cumartesi

08:00 - 23:00

Pazar

08:00 - 23:00

Yurt giriş - çıkış saatleri ilgili yurt müdürlüklerince belirlenir ve buradaki saatlerden farklılık gösterebilir. Daha detaylı bilgi için ilgili yurt müdürlüğüne müracaat ediniz.

Bir İnceleme Bırak

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir