Taşkent Kız Öğrenci Yurdu KYK Karabük

Taşkent Kız Öğrenci Yurdu KYK Karabük Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet vermektedir.

800 öğrenci kapasitesine sahip Taşkent Kız Öğrenci Yurdu 2016 yılına kadar karma yurt olarak hizmet verdi. 2016 yılında Bahattin Gazi Yurdunun tamamen erkek yurduna dönüştürülmesinin ardından Esentepe Taşkent Yurdu da kız öğrenci yurduna dönüştürüldü. Bu değişim kız öğrenciler tarafından çok eleştirildi. Nedeni ise Bahattin Gazi Yurdunun Karabük Üniversitesi kampüsüne yürüme mesafesinde olmasına karşın Taşkent Öğrenci Yurdunun uzak olması ve Karabük’ün akşam saatlerinden sonra tenhalaşması ikinci öğretimde okuyan kız öğrencileri tedirgin etmesinden kaynaklanmaktadır.

Taşkent Kız Öğrenci Yurdu KYK Karabük, Karabük Şehirlerarası otobüs terminalinin sağ tarafının karşısında Karabük Valilik Konağının ve Karabük Orman İşletme Müdürlüğünün hemen üzerinde, Karabük Öğretmen evinin karşısında, Yeşil Mahalle içindeki Esentepe Mahallesinde yer alır.

Taşkent Kız Öğrenci Yurdu KYK Karabük Konumu itibarıyla sosyal faaliyet, kafeterya, lokanta, eğlence ve dinlenme mekanları gibi hizmetlerin yetersiz olması yurdun olumsuz tarafları olarak yurt sakinlerince hep eleştirilmiştir.

Tüm bu olumsuzlukların yanı sıra şehir merkezine yürüme mesafesinde yakın olması, resmi kurumlara, Karabük Üniversitesi Araştırma Hastanesine, şehirlerarası otobüs terminaline yakınlığı, Karabük Valilik Konağına komşuluğu sebebiyle ekstra güvenlik alanına sahip olması pozitif taraflarını oluşturmaktadır.

Adres

Adres:

KYK Taşkent Öğrenci Yurdu, Yeşil Mahallesi, Taşkent Cd., 78200 Karabük Merkez/Karabük

E-posta:

-

Rotamı Planla

Çalışma Saatleri

Pazartesi

07:00 - 23:00

Salı

07:00 - 23:00

Çarşamba

07:00 - 23:00

Peşembe

07:00 - 23:00

Cuma

07:00 - 23:00

Cumartesi

08:00 - 24:00

Pazar

08:00 - 24:00

Yurt giriş - çıkış saatleri ilgili yurt müdürlüklerince belirlenir ve buradaki saatlerden farklılık gösterebilir. Daha detaylı bilgi için ilgili yurt müdürlüğüne müracaat ediniz.

Bir İnceleme Bırak

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir